זומר - ייעוץ ומחקר פסיכולוגי
زومر- الإرشاد والبحث النفسي
Somer – Psychological Counseling and Research
 

כל אדם חש לפעמים עצב, תחושה שבדרך כלל עוברת תוך מספר ימים לכל היותר. עצב הוא אחד מהרגשות הנורמליים ובדרך כלל הוא ביטוי של אובדן של משאב חשוב (כמו אובדן רכוש,מוניטין או קשר משמעותי) או אובדן הזדמנות להשיג משאב חשוב. כאשר לאדם יש הפרעה דיכאוניתֿ הוא סובל ממצב רוח דכאוני מאוד, ייאוש, חוסר אונים, היעדר עניין בהנאות וחוסר אנרגיה לאורך שבועות או יותר באופן שפוגע באיכות התפקוד. הפרעות דיכאון הן הפרעות נפשיות שכיחות וההערכה היא ש 6-10% מהאוכלוסיה יסבלו במהלך שנה מאפיזודה של הפרעת דיכאון (כ-700אלף ישראלים). בערך 2% מהאוכלוסיה תסבול במהלך שנה מאפיזודה דכאונית חריפה (כ-140 אלף). לנשים יש סיכון רב יותר ללקות בדיכון מאשר לגברים וצעירים הם פגיעים יותר ממבוגרים מעל 60.

חלק מהפרעות הדיכאון מתפרצות כתוצאה משינויים בבקרת מצב הרוח הכימית במוח. במקרים רבים אחרים דיכאון הוא סמן להפרעה בהיבטים רגשיים ובינאישיים בחיי האדם, למשל, שינויים בחיים, מצבי דחק ואובדן יכולים לעורר אפיזודה דיכאונית.

אנשים הסובלים מדיכאון ואינם פונים לטיפול חושפים עצמם לסבל מיותר מאחר וניתן לעזור להם. יש מספר גישות טיפוליות שעבורן יש ראיות מחקריות בדבר יעילות: טיפול קוגניטיבי-התנהגותי,טיפול בינאישי (אינטרפרסונאלי) וטיפול פסיכודינאמי ממוקד עשויים להיות מועילים. מטפל מיומן צריך לעזור למטופל הדכאוני לזהות את הגורמים התורמים לדיכאון ולסייע למטופל להתמודד בצורה אפקטיבית יותר עם הסיבות הפסיכולוגיות, ההתנהגותיות, הבינאישיות והסביבתיות להפרעה על ידי הצבת יעדי שינוי מציאותיים, זיהוי דפוסי חשיבה שליליים התורמים לייאוש וחוסר התקווה (לשמל: “אף פעם לא אצא מזה"), הקניית דפוסי חשיבה אדפטיביים והרגלי חיים שתורמים לתחושת שליטה בחיים והנאה מהם.

טיפול תרופתי עשוי אף הוא להיות מועיל מאוד עבור אלה מהסובלים מהפרעה דיכאונית בדרגת חומרה בינונית או חמורה. במקרים כאלה תוצאות הטיפול הטובות ביותר מושגות על ידי שילוב בין טיפול תרופתי וטיפול פסיכולוגי.

 

במרפאה פרטית שלנו אנו שומרים מספר שעות טיפוליות בתעריף מוזל לרווחת אנשים המתקשים לעמוד בעלויות של שירות מקצועי פרטי. אם בתום הראיון הראשון יתברר לכם שיתקשה עליכם לעמוד בתעריפי הטיפול, ננסה למצוא יחד דרך כדי לאפשר לכם בכל זאת לקבל אצלנו את העזרה לה אתם זקוקים.

 

צור קשר

נשמח ליצור עמך קשר מייד לאחר שנקבל את הודעתך כדי לענות על כל שאלה שתעלה או לקביעת פגישת הערכה ללא תשלום
Please let us know your name.

Please let us know your email address.

אנא, הכנס מספר טלפון.

Please let us know your message.

משרדנו ממוקם ברכס הכרמל, קרוב לציר מוריה ובמרחק הליכה קצר מקווי תחבורה ציבורית. מול הבית יש, בדרך כלל, מקומות חניה פנויים ב״כחול-לבן״, ובמרחק מה ממנו, חניה חופשית.

פרטים מדוייקים כולל הכתובת, אפשרויות החניה ומפה ישלחו במייל עם קביעת הפגישה הראשונה.