זומר - ייעוץ ומחקר פסיכולוגי
زومر- الإرشاد والبحث النفسي
Somer – Psychological Counseling and Research
 

דיסוציאציה היא תגובת הגנה שכיחה למצבי דחק וטראומה. הפרעות דיסוציאטיביות יכולות להתפתח הן בעקבות טראומות חד-פעמיות חמורות והן בעקבות טראומות כרוניות (חוזורת ונשנות).

הפרעה דיסוציאטיבית עלולה לפגוע במודעות, בזיכרון ובתחושת הזהות  והיא עלולה לפגוע בתפקוד. אי לכך, אבחון מדוייק וטיפול רלבנטי הם הכרח. על אף שבעבר נחשבו הפרעות דיסוציאטיביות לנדירות, מחקר עדכני מגלה שתסמינים דיסוציאטיביים הם שכיחים כמו תסמיני חרדה ודיכאון וכי אנשים עם הפרעות דיסוציאטיביות מקבלים לא פעם אבחון שגוי במשך שנים רבות, ובכך גם נמנע מהם טיפול רלבנטי במשך זמן רב משום שהם מקבלים טיפול עבור הפרעה שלמעשה אין להם. למשל, אנשים עם הפרעת זהות דיסוציאטיבית מבקשים עזרה עבור מגוון בעיות כולל דיכאון, תנודות במצב הרוח, קשיי ריכוז, בעיות בזיכרון, שימוש באלכוהול או סמים, התפרצויות זעם ואפילו שמיעת קולות. אבחון מיומן של הפרעות דיסוציאטיביות צריך להתבסס על שאלונים וראיונות מובנים מבוססי-מחקר שבהם נשאלות שאלות ספציפיות ויחודיות להפרעות אלה.

הטיפול בהפרעות דיסוציאטיביות פוסט-טראומטיות עלול לעורר כאב נפשי ולערער את ההגנות הנפשיות. אי לכך, הטיפול המיומן בהפרעות אלה מתקדם בצורה מדודה והדרגתית תוך מתן תשומת לב רבה להקניית מיומנויות התמודדות ולייצוב רגשי והתנהגותי, טרם עיבוד הטראומות ובמהלכן. דגש רב מושם בטיפול בהפרעות אלה על איכות הקשר הטיפולי ועל שמירה קפדנית על גבולות טיפול שהוגדרו בצורה בהירה, מראש. מאחר ומטופלים רבים עם הפרעות אלה נפגעו מידי מבוגרים במשפחה, הרי שחוויה מתקנת בקשר הטיפולי היא תנאי הכרחי להחלמה ולעיבוד זיכרונות הטראומה המנותקים. פרטים נוספים על הפרעות דיסוציאטיביות ועל הטיפול בהם ניתן למצוא במקומות אחרים באתר זה.

במרפאה פרטית שלנו אנו שומרים מספר שעות טיפוליות בתעריף מוזל לרווחת אנשים המתקשים לעמוד בעלויות של שירות מקצועי פרטי. אם בתום הראיון הראשון יתברר לכם שיתקשה עליכם לעמוד בתעריפי הטיפול, ננסה למצוא יחד דרך כדי לאפשר לכם בכל זאת לקבל אצלנו את העזרה לה אתם זקוקים. 

צור קשר

נשמח ליצור עמך קשר מייד לאחר שנקבל את הודעתך כדי לענות על כל שאלה שתעלה או לקביעת פגישת הערכה ללא תשלום
Please let us know your name.

Please let us know your email address.

אנא, הכנס מספר טלפון.

Please let us know your message.

משרדנו ממוקם ברכס הכרמל, קרוב לציר מוריה ובמרחק הליכה קצר מקווי תחבורה ציבורית. מול הבית יש, בדרך כלל, מקומות חניה פנויים ב״כחול-לבן״, ובמרחק מה ממנו, חניה חופשית.

פרטים מדוייקים כולל הכתובת, אפשרויות החניה ומפה ישלחו במייל עם קביעת הפגישה הראשונה.