זומר - ייעוץ ומחקר פסיכולוגי
زومر- الإرشاد والبحث النفسي
Somer – Psychological Counseling and Research
 

אירועים מסכני חיים, מאיימים, משפילים או כאלה המסמלים אובדן חריף יכולים לערער את יכולתנו לעבד אותם לכדי זיכרונות רגילים. המטען הרגשי העז הקשור בחוויות כאלה והיעדר כלים להתמודדות יעילה במצבים כאלה עלולים ליצור תחושת חוסר אונים המלווה בעמידה מתמדת על המשמר מפני הישנות הסכנה. תסמיני חרדה פוסט-טראומטית כוללים לא רק דריכות חרדתית אלא גם הזכרויות לא רצוניות באירועים הקשים המופיעות לא רק בזמן העירות אלא לפעמים גם בסיוטי לילה. בגלל שגירויים רבים מזכירים את האירוע הטראומטי, אנשים שנחשפו לאירועים טראומטיים עושים ככל יכולתם להמנע מכל מצב שבו הם עלולים להזכר באירוע הקשה. הבעיה עם המנעות כזו היא שאמנם היא מונעת חרדה בטווח הקצר, אבל היא גם מונעת אפשרות להחלמה בטווח הארוך.

יש כמה פרוטוקולים לטיפול יעיל בנזקי טראומה נפשית וכולם דורשים לא רק ידע ספציפי והכשרה מצד המטפלים אלא גם מאמץ מצד המתמודדים. טראומה יכולה לשנות את דרכי החשיבה.למשל, הנחת היסוד שהעולם הוא מקום בטוח או שאני יכולה לסמוך על עצמי מתערערות וצריך לשקם אותן. התפקוד התקין משתנה כשאנשים נמנעים ממצבים שונים ועלולה להיווצר פגיעה בתפקוד החברתי או הלימודי או התעסוקתי. טיפול מתאים מתמקד על תיקון עיוותי החשיבה, הקטנת התגובה החרדתית והרחבת רפרטואר ההתנהגויות עד לשיקום מלא וגם עלך תגובות כעס ודיכאון שמלוות לעיתים תסמונות פוסט-טראומטיות.

 

במרפאה פרטית שלנו אנו שומרים מספר שעות טיפוליות בתעריף מוזל לרווחת אנשים המתקשים לעמוד בעלויות של שירות מקצועי פרטי. אם בתום הראיון הראשון יתברר לכם שיתקשה עליכם לעמוד בתעריפי הטיפול, ננסה למצוא יחד דרך כדי לאפשר לכם בכל זאת לקבל אצלנו את העזרה לה אתם זקוקים.

 

צור קשר

נשמח ליצור עמך קשר מייד לאחר שנקבל את הודעתך כדי לענות על כל שאלה שתעלה או לקביעת פגישת הערכה ללא תשלום
Please let us know your name.

Please let us know your email address.

אנא, הכנס מספר טלפון.

Please let us know your message.

משרדנו ממוקם ברכס הכרמל, קרוב לציר מוריה ובמרחק הליכה קצר מקווי תחבורה ציבורית. מול הבית יש, בדרך כלל, מקומות חניה פנויים ב״כחול-לבן״, ובמרחק מה ממנו, חניה חופשית.

פרטים מדוייקים כולל הכתובת, אפשרויות החניה ומפה ישלחו במייל עם קביעת הפגישה הראשונה.