זומר - ייעוץ ומחקר פסיכולוגי
زومر- الإرشاد والبحث النفسي
Somer – Psychological Counseling and Research
 

טיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) הוא טיפול פסיכולוגי שפותח על ידי פרופ' מרשה לינהאן, חוקרת מאוניברסיטת וואשינגטון והוא נועד לטיפול באנשים הסובלים מהפרעת אישיות גבולית. DBT משלב טכניקות קוגניטיביות-התנהגותיות לוויסות רגשי ופיתוח דפוסי חשיבה מועילים עם עקרונות השאובים מפרקטיקות מדיטציה ועקרונות בודהיסטיים ביחס לסבילות למצוקה, קבלה של מה שבלתי ניתן לשינוי וקשיבות לא שיפוטית לחוויה.

DBT היא שיטת הטיפול הראשונה שהוכחה מחקרית כמשפיעה לחיוב על תסמיני הפרעת אישיות גבולית. מחקרים מראים את אפקטיביות השיטה גם בטיפול בהתנהגויות של פגיעה עצמית, והפרעות קשות במצב הרוח וכי השיטה משיגה תוצאות חיוביות גם בקרב נפגעות תקיפה מינית.

יש שני מרכיבים טיפוליים עיקריים ב DBT:

  1. מרכיב פרטני שבו המטופל והמטפל דנים יחד בעיניינים שעלו במהלך השבוע על פי סדר עדיפויות קבוע ומוגדר מראש. התנהגויות אובדניות, התנהגויות של פגיעה עצמית והתנהגויות מסכנות חיים תמיד מקבלות עדיפות ראשונה. בעדיפות שניה מטופלות בפגישה התנהגויות המפריעות למהלך הטיפול (כמו, איחורים, היעדרויות או התנהגויות הפוגעות ברווחת המטפל).במקום השלישי בסדר העדיפויות הטיפולי נמצאים נושאים הקשורים באיכות חי המטופל. לאורך כל הטיפול עובדם עם המטופל ליישום המיומנויות שהוא רוכש בטיפול הקבוצתי.

  2. 2. מרכיב קבוצתי הכוללת מפגש שבועי בן 2-2.5 שעות שבו לומדים מיומנויות ספציפייות הקשורות בקשיבות (mindfulness), יעילות בין-אישית, וויסות רגשי וסיבולת למצוקה.

במקרים שבהן קבוצה כזו אינה זמינה, דואג המטפל להקניית המיומנויות באופן פרטני.

 

במרפאה פרטית שלנו אנו שומרים מספר שעות טיפוליות בתעריף מוזל לרווחת אנשים המתקשים לעמוד בעלויות של שירות מקצועי פרטי. אם בתום הראיון הראשון יתברר לכם שיתקשה עליכם לעמוד בתעריפי הטיפול, ננסה למצוא יחד דרך כדי לאפשר לכם בכל זאת לקבל אצלנו את העזרה לה אתם זקוקים.

 

צור קשר

נשמח ליצור עמך קשר מייד לאחר שנקבל את הודעתך כדי לענות על כל שאלה שתעלה או לקביעת פגישת הערכה ללא תשלום
Please let us know your name.

Please let us know your email address.

אנא, הכנס מספר טלפון.

Please let us know your message.

משרדנו ממוקם ברכס הכרמל, קרוב לציר מוריה ובמרחק הליכה קצר מקווי תחבורה ציבורית. מול הבית יש, בדרך כלל, מקומות חניה פנויים ב״כחול-לבן״, ובמרחק מה ממנו, חניה חופשית.

פרטים מדוייקים כולל הכתובת, אפשרויות החניה ומפה ישלחו במייל עם קביעת הפגישה הראשונה.