זומר - ייעוץ ומחקר פסיכולוגי
زومر- الإرشاد والبحث النفسي
Somer – Psychological Counseling and Research
 

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) הוא גישה טיפולית ממוקדת-בעיה ומכוונת-פעולה (המטפל עוזר למטופל לאמץ אסטרטגיות ספציפיות כדי להתמודד עם הבעיה) והיא פועלת לרוב על פי פרוצדורות שיטתיות. טכניקות טיפוליות רבות מגישת CBT נתמכות על ידי מחקר מדעי כיעילות עבור מגוון בעיות יותר מטיפולים אחרים (למשל, טיפול פסיכודינמי). בין הבעיות הפסיכולוגיות שבעבורן CBT הוא טיפול מועדף, ניתן למנות הפרעות חרדה, דיכאון, הפרעת דחק פוסט-טראומטית, הפרעת אישיות גבולית, הפרעות בתפקוד המיני, הפרעות שינה, הפרעות אכילה ועיצוב התנהגות בקרב אנשים עם סכיזופרניה, אוטיזם ופיגור שכלי. גישות CBT מופעלות מזה עשורים בחינוך ילדים ובטיפול בעיות משמעת.

הרעיון מאחורי טיפול קוגניטיבי-התנהגותי הוא שבמקרים רבים שינוי דפוסי החשיבה והמשמעות שאנשים מעניקים לאירועים בחייהם, עשוי לשפר את התוצאה הרגשית וההתנהגותית הקשורה בבעייתם. כלומר, אדם שעומד מול גורם דחק ורואה אותו כאתגר להתמודד עמו יצליח אחרת מאדם שרואה את אותו המצב כגורם לחץ שלעולם לא יוכל לעמוד מולו. CBT מושתת גם על הרעיון שרגשות יכולים להשתנות גם בעקבות שינוי התנהגותי. כלומר, אדם שוכב במיטה כי הוא בדיכאון, אבל יכול להיות שהדיכאון מוחמר כי הוא שוכב כל היום במיטה ושינוי התנהגות זו עשוי לשפר את הדיכאון.

CBT הואבעיקרו טיפול אקטיבי שבו המטפל משמש כמעין מאמן שעל סמך ניתוחיו מעניק טיפים ותרגילים למטופל – וזה פועל כמעין אתלט המתאמן במהלך השבוע, והישגיו עולים ככל שהוא דבק יותר במטלות שיעורי בית שקיבל.

 

במרפאה פרטית שלנו אנו שומרים מספר שעות טיפוליות בתעריף מוזל לרווחת אנשים המתקשים לעמוד בעלויות של שירות מקצועי פרטי. אם בתום הראיון הראשון יתברר לכם שיתקשה עליכם לעמוד בתעריפי הטיפול, ננסה למצוא יחד דרך כדי לאפשר לכם בכל זאת לקבל אצלנו את העזרה לה אתם זקוקים.

 

צור קשר

נשמח ליצור עמך קשר מייד לאחר שנקבל את הודעתך כדי לענות על כל שאלה שתעלה או לקביעת פגישת הערכה ללא תשלום
Please let us know your name.

Please let us know your email address.

אנא, הכנס מספר טלפון.

Please let us know your message.

משרדנו ממוקם ברכס הכרמל, קרוב לציר מוריה ובמרחק הליכה קצר מקווי תחבורה ציבורית. מול הבית יש, בדרך כלל, מקומות חניה פנויים ב״כחול-לבן״, ובמרחק מה ממנו, חניה חופשית.

פרטים מדוייקים כולל הכתובת, אפשרויות החניה ומפה ישלחו במייל עם קביעת הפגישה הראשונה.